Dla modelek

Przygotowanie do sesji

Sukces lub porażka sesji to zawsze skutek współpracy całego zespołu -  fotografa, modelki, wizażysty, fryzjera oraz stylisty. Każdy szczegół sesji musi być dopięty na ostatni guzik, a stwierdzenie "usuniesz w Photoshopie' nie zawsze skutkuje.
Ty, Modelko, jako osoba, która znajdzie się na zdjęciu, musisz w szczególności zadbać o swój wygląd. Oto kilka rzeczy, które musisz zrobić przed sesją:
- umyj włosy, aby nie były tłuste,
- zadbaj o paznokcie - nie mogą być obgryzione ani brudne -  powinny byc rownomiernie pomalowane lakierem do paznokci,
- dbaj o cerę, aby nie było pryszczy,
- wyreguluj brwi,
- byłoby dobrze, gdybyś nie miała odrostów,
- pamiętaj o depilacji,
- bądź wypoczęta (żadnych imprez dzień przed sesją),
- na sesje zabierz bieliznę czarną, białą i beżową -  biustonosz koniecznie z odpinanymi ramiączkami,
- nie korzystaj z solarium.

Pamiętaj, że obiektyw aparatu wychwyci każdy szczegół!

Gdy już zadbasz o wygląd, czas pomyśleć o pozowaniu i mimice. Najlepiej, żebyś przeglądnęła, lub nawet wydrukowała sobie pozy, w jakich byś chciała być uchwycona oraz byś je przećwiczyłaprzed lustrem -  tak samo ma się kwestia mimiki.

Sesja...

Gdy już jesteś umówiona na sesję musisz zadbać o ubiór oraz makijaż - weź ze sobą kosmetyki, gdyż często w czasie sesji trzeba poprawiać makijaż, pamiętaj zwłaszcza o bazie, podkładzie, korektorze, pudrze matującym, tuszu do rzęs, błyszczyku oraz cieniach do powiek.
Jeśli to nie jest sesja stylizowana, wybierz najlepsze swoje ubrania, w których czujesz się dobrze (najlepiej kilka zestawów ubrań). Pamiętaj też o biżuterii :) Jeśli chodzi o buty, to najlepiej na wysokim obcasie - wtedy na zdjęciach wyglądasz na wyższą i smuklejszą.

PAMIĘTAJ, ŻE ODWOŁYWANIE SESJI NA DZIEŃ LUB CHWILĘ PRZED JEST NIEODPOWIEDZIALNE I SPRAWIA, ŻE FOTOGRAF NIE BĘDZIE CHCIAŁ WIĘCEJ Z TOBĄ WSPÓŁPRACOWAĆ.


Gdy idziesz na sesje, pamiętaj o punktualności. Na samej sesji nie stresuj się -  to, że będziesz spięta, będzie widać na zdjęciach -  powinnaś być rozluźniona, pozowanie to świetna zabawa:) Nie bój się nawiązać rozmowy z fotografem, zapytać, czy może pokazać zdjęcia, które już zrobiliście na sesji. Jeśli dopiero zaczynasz zabawę z fotomodelingiem zawsze możesz poprosić fotografa, by Cie pokierował, pokazał pozy.
Bardzo istotna jest mimika twarzy - nie możesz mieć jednej miny przez cała sesję, postaraj się grac, bawić się - być smutną, radosną, zamyśloną -  w ten sposób zdjęcia z sesji będą różnorodne. Nie bój się przejmować inicjatywy lub mówić o swoich wizjach sesji oraz propozycjach pomysłów.

Dlaczego warto podpisać umowę?

Umowa i wykorzystanie wizerunku chroni i Ciebie i fotografa - dzięki temu Ty masz pewność, że otrzymasz zdjęcia z sesji, a fotograf, że w pewnym momencie nie powiesz mu "nie możesz publikować moich zdjęć"